Luminoterapie

Často nazývaná Colorterapie či Léčba světlem – ošetření založené na stimulačních účincích barevného světelného spektra o různých vlnových délkách. Významný vliv světla na tělo i duši člověka byl využíván již v dávných dobách. Byl součástí obřadů Inků, Egypťanů a jako léčebný prostředek ho aplikovali ve starověké čínské medicíně.

Dnes se terapie barevným světlem stává pevnou součástí kosmetických a relaxačních procedur jako efektivní, přirozená forma zcela bez vedlejších účinků. V době terapie barevným světlem do nás proniká 80% barevného záření. Každá barva představuje jinou vlnovou délku i hloubku, kterou proniká do našeho těla a různě ovlivňuje naše orgány. V souladu s touto schopností aktivují různé barvy odlišné tělové systémy a biologické procesy.

ČERVENÁ (625nm-700nm) – stimuluje buňky, podporuje tvorbu kolagenu, zlepšuje metabolismus. Tato barva přímo koresponduje s činností srdce, ledvin, svalů a stimuluje krevní oběh. Podporuje prokrvení a urychluje subkutální (kožní) látkovou výměnu. Rozšiřuje póry a pleť připraví na absorpci masek a kosmetických přípravků.
Použití: celulitida, akné, bledá a suchá pokožka.

ŽLUTÁ (565nm -590nm) – podpora absorpce přípravků, omlazení. Vyvolává radost a pohodu, posiluje nervový systém a odhání melancholii. Dává do rovnováhy žaludek a činnost střev. Stimuluje činnost žláz a kapilár, povzbuzuje tělo k detoxikaci.
Použití: smíšená a atrofická pokožka, při detoxikačních programech.

MODRÁ (480nm - 500nm) – aktivuje činnost parasympatiku – míchy, tiší nervy, kůži a oči. Rozšiřuje cévy a působí protizánětlivě, podporuje regeneraci vrchních vrstev pokožky, kde se vytváří kreatin (protein ovlivňující kvalitu kůže, vlasů a nehtů).
Použití: působí antisepticky na citlivou, alergizující pokožku. Na akné, mastnou pleť a pleť s kuperózou (červené žilky).

ORANŽOVÁ (590nm - 635nm) – Vyvolává optimismus a radost. Podporuje látkovou výměnu a činnost lymfatického systému. Působí proti otokům a pigmentaci. Stimuluje regeneraci tkáňových buněk.
Použití: regenerace ochablé pleti, prevence otoků, strií a celulitidy. Na čištění a zeštíhlení.

VIOLET (fialová) (400nm - 430nm) – je jedna ze „studených“ barev a má harmonizující účinky. Zlepšuje spánek a zahání pocity beznaděje. Ovlivňuje centrální nervový systém, nalaďuje organizmus na spánek, utlumuje a uvolňuje. Regeneruje vrchní část pokožky.
Použití: zklidnění poruch nervů, bolesti hlavy, pro citlivou pleť.

MAGENTA (400nm – 430nm) – Harmonizující a vyhlazující účinek na celé tělo. Podobně jako červená stimuluje srdce a ledviny. Působí na všechny vrstvy pokožky a harmonizuje látkovou výměnu.
Použití: na všechny typy pleti.

TYRKYSOVÁ (500nm - 520nm) – Povzbuzující a čistí schopnost. Potlačuje bolest hlavy a nervozitu. Stimuluje regenerační procesy a ovlivňuje obsah vody v tkáních stejně jako obranné a hojící procesy.
Použití: na suchou pokožku, edémy, sluneční spáleniny.

ZELENÁ (520nm -565nm) – snižuje krevní tlak, redukuje stres a zlepšuje zrak. Pozitivně ovlivňuje činnost průdušek a zlepšuje zrak. Zmírňuje záněty a připravuje pokožku na ošetření. Vyhlazuje, vyrovnává a harmonizuje funkci všech kožních kapilár.
Použití: při smíšené pleti, seboree, proti stárnutí, vhodné kombinovat s oranžovou.

Luminoterapii využíváme u kompletních kosmetických ošetření, u zeštíhlujících zábalů a masáží.

Samostatně je po dohodě s kosmetičkou možné spojení s mořskou či kolagenovou maskou. Více informací Vám poskytne kosmetička.